Projektowanie instalacji wod-kan i grzewczych Białystok

Projektowanie instalacji wod-kan i grzewczych Białystok

Świadczymy usługi w zakresie projektowania instalacji wodno-kanalizacyjnych i grzewczych. Projektujemy instalacje od domów jednorodzinnych poprzez budynki usługowo-handlowe do obiektów przemysłowych (hale produkcyjne oraz obiekty mieszkalne wielorodzinne).

Projektowanie instalacji centralnego ogrzewania (CO) Białystok

Firma SanSerwis świadczy profesjonalne usługi w zakresie usług dotyczących instalacji wodno-kanalizacyjnych i grzewczych. Projektowanie instalacji centralnego ogrzewania firma wykonuje począwszy od domów jednorodzinnych poprzez budynki usługowo-handlowe aż do obiektów przemysłowych, z uwzględnieniem hal produkcyjnych oraz obiektów mieszkalnych wielorodzinnych. Usługi są konkretyzowane z każdym Klientem osobno względem indywidualnego zamówienia w zakresie rodzaju pieców, materiału grzewczego oraz przekaźników ciepła. Już na etapie planowania budowy domu należy zadbać o jak najbardziej optymalne rozmieszczenie poszczególnych elementów instalacji cieplnej. Ogrzewanie centralne to w dzisiejszych czasach norma. Farelka lub kominek sprawdzają się jedynie w małych domach, które najczęściej stanowią rekreacyjną odskocznię w weekendy. Do codziennych zastosowań projektowanie instalacji centralnego ogrzewania staje się powszechną normą. Wykonywane układy cieplne mają za zadanie utrzymywanie optymalnej temperatury w każdym pomieszczeniu budynku w określonym czasie.

Projekty instalacji CO Białystok

Projekty instalacji CO powinny uwzględniać przede wszystkim podgrzanie wody do wymaganej temperatury a następnie jej dystrybucję w zależności od pory roku. W związku z powyższym każda taka instalacja powinna składać się z najwyższej klasy urządzeń oraz podzespołów, które pozwolą na bezawaryjną i wydajną pracę w dłuższym okresie czasu. Wszelkiego rodzaju projekty instalacji CO bardzo często uwzględniają dwie funkcje. Poza ogrzewaniem wody, której celem jest ocieplenie domu, dodatkowo służą do produkcji wody do codziennej toalety. W tym przypadku potrzebny będzie kocioł dwufunkcyjny, który umożliwia podgrzewanie ciepłej wody użytkowej niewymagającej zewnętrznego zasobnika pojemnościowego. Te przepływowe kotły, które produkują wodę o wymaganej temperaturze dokładnie w czasie jej rzeczywistego poboru. W momencie otwarcia kranu, urządzenie podgrzewcze jest uruchamiane i działa na podstawie przepływu odnotowanego przez specjalistyczne czujniki. Przepływająca przez płytowy wymiennik ciepła woda jest podgrzewana i trafia do punktu czerpalnego.

Projektowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej (wod-kan) Białystok

W każdym domu czy budynku istotnym aspektem funkcjonowania lokum jest fachowe projektowanie wod-kan, kiedy to najmniejsze błędy i niedokładności instalatorskie przysparzają nieprzyjemne i kosztowne problemy. Firma SanSerwi wraz z doświadczoną załogą dołoży starań, aby każdy projekt był zindywidualizowany pod konkretnego Klienta. Tylko profesjonalni fachowcy pozwolą uniknąć zalania łazienki czy długiemu oczekiwaniu na ciepłą wodę. Skrupulatnie przygotowane projektowanie wod-kan pozwala zapobiec nieoczekiwanym sytuacjom. W tym zakresie można porównać oferty wielu wykonawców, którzy umożliwiają kontrolę wykonawczą i materiałową oraz dają podstawę do reklamacji instalacji wykonanej niezgodnie z projektem.

Projektowanie instalacji CO i CWU Białystok

W zakresie budowy lub remontu domu ważny jest aspekt odpowiedniego przygotowania przepływu wody. Projektowanie instalacji CO i CWU to ten typ układu przewodzenia wody, gdzie wszelkiego rodzaju błędy i niedokładności instalatorskie są w stanie przysporzyć nieprzyjemne i kosztowne problemy. Wszelkiego rodzaju zalania łazienek, słabe ciśnienie wody czy w końcu długie oczekiwanie na ciepłą wodę to czas, kiedy warto postawić na pewne i solidne rozwiązania oferowane przez firmę SanSerwis. Profesjonaliści oferują doskonale opracowany projekt centralnego ogrzewania oraz centralnej wody użytkowej wraz dokładnymi pracami w tym zakresie, kontrolą wykonawczą oraz materiałową. To daje finalnie podstawę do reklamacji instalacji, która jest wykonana niezgodnie z projektem.

Projektowanie instalacji grzewczych Białystok

Uwarunkowania konkretnych domów wywierają duży wpływ na projektowanie instalacji grzewczych. Związane jest to również ze wszelkimi aspektami, na jakie trafią projektanci na etapie szczegółowych obliczeń. Wśród najczęściej występujących problemów są kwestie dotyczące zrównoważenia hydraulicznego, uzyskanie optymalnej wartości ciśnienia dyspozycyjnego, jak również spadek prędkości przepływu wody czy zbyt częste jej odpowietrzanie. Zmiany dotyczące projektowego obliczenia cieplnego dotyczą aktualnej normy PN-EN 12831, która nieco rozszerza zakres mocy grzejników użytkowanych w instalacjach centralnego ogrzewania.

Projekty instalacji grzewczych Białystok

Wszelkiego rodzaju projekty instalacji grzewczych powinny uwzględniać czynniki architektoniczne, które wywierają znaczący wpływ na sposób budowy i projektowania instalacji centralnego ogrzewania wodnego. Wiele problemów, na jakie napotykają się projektanci, to znacznie obniżone straty ciepła pomieszczeń, co wynika najczęściej z ogólnych tendencji do oszczędzania energii przez użytkowników mieszkań oraz preferencji w zakresie elastycznego aranżowania instalacji wewnątrz lokali użytkowych. Projekty instalacji grzewczych powinny uwzględniać ewentualne obniżenie mocy cieplnej pomieszczeń, co jest powodowane spadkiem prędkości wody w przewodach, trudnością z regulacją instalacji czy też rozregulowaniem obiegów grzejnych.

Projekt instalacji grzewczej Białystok

Każdy projekt instalacji grzewczej powinien zakładać dobór odpowiedniego rodzaju rur i systemu prowadzenia wody w zależności od rodzaju instalacji. Profesjonalni doradcy SanSerwis oferują duży zakres możliwości wyboru średnic rur, przez co skutecznie można zniwelować straty ciśnienia w poszczególnych podzespołach instalacji. Nie bez znaczenia jest również odpowiedni wybór miejsca stabilizacji ciśnienia w instalacjach oraz rozmieszczenie zaworów instalacyjnych. Warto też zaznaczyć, że każdorazowe wykonanie obliczeń instalacji grzewczej oraz jej optymalizacja wymaga wykorzystania specjalistycznych programów komputerowych, które pozwalają na dobór wartości parametrów pracy układu grzewczego.

Projekt instalacji grzewczej domu jednorodzinnego Białystok

Obecnie projekt instalacji grzewczej domu jednorodzinnego może mieć wiele rozwiązań. Najpopularniejszą i najbardziej ekonomiczną formą ogrzewania budynków jest centralna instalacja. Pozwala ona na ogrzania wielu pomieszczeń jednocześnie z paliwa w kotle, który znajduje się w odrębnym miejscu. Bardzo często taki układ sterowany jest automatycznie z możliwością regulacji np. z poziomu komputera czy telefonu komórkowego. Projekt instalacji grzewczej domu jednorodzinnego należy zaplanować już na etapie stawiania fundamentów domu. Dzięki temu można zapewnić komfort termiczny pomieszczeń niezależnie od pory roku. Fachowo zaprojektowana instalacja grzewcza pozwala zachować optymalne wartości temperatur w poszczególnych lokach domu w różnych porach dnia. Firma SanSerwis od lat świadczy profesjonalne doradztwo w tym zakresie i z pewnością doradzi w doborze najbardziej optymalnego rozwiązania dostosowanego do konkretnego budynku.

  • San-Serwis Dariusz Sitko.
  • ul. Akacjowa 10
  • 16-020 Czarna Białostocka

 

GALERIA REALIZACJI

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 1

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 2

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 3

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 4

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 5

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 6

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 7

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 8

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 9

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 10

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 11

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 12

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 13

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 14