Montaż kotłowni - pieców na pellet, ekogroszek, biomasę, olej, węgiel Białystok

Montaż kotłowni - pieców na pellet, ekogroszek, biomasę, olej, węgiel Białystok

Znaczącym zakresem działalności naszej firmy jest budowa kotłowni/węzłów ciepłowniczych. Kotłownie budujemy z wykorzystaniem różnych źródeł ciepła – mogą to być małe kotły gazowe, kotły na biomasę, jak też kotły olejowe, węglowe (ekogroszek), czy też kotły na słomę. W kotłownie wyposażamy budynki jednorodzinne, obiekty użyteczności publicznej, hale przemysłowe i wszystkie inne obiekty wymagające ogrzania. Budujemy kotłownie małej mocy oraz średniej mocy do 1,5 MW. Na swoim koncie mamy również kotłownie multipaliwowe (szczegóły w referencjach). Świadczymy również usługi w zakresie budowy węzłów ciepłowniczych. Wykonujemy kotłownie/węzły ciepłownicze na podstawie własnych projektów, jak i powierzonych. Posiadamy autoryzację firmy De Dietrich, ale zamontujemy i uruchomimy każdą inną jednostkę grzewcza.

Montaż kotłowni Białystok

Obecnie montaż kotłowni to zakres wielu czynności, jakie należy wykonać podczas profesjonalnego budowania kotła na paliwo. Nie bez znaczenia jest również wysokość kosztów prowadzenia takich prac. W przypadku kotła gazowego wszelkiego rodzaju dobór materiałów oraz prace powinien wykonać fachowiec, który posiada odpowiednie uprawnienia gazowe oraz elektryczne. Bardzo często warunkiem gwarancji dobrze wykonanego montażu kotłowni jest posiadanie przez fachowca przeszkolenia lub autoryzacji producenta wykorzystywanych przy pracach urządzeń. Warto zatem wybierać specjalistów, którzy przeszli odpowiednie kursy i posiadają najnowszej generacji urządzenia grzewcze. Firma SanSerwis od wielu lat dostarcza profesjonalne rodzaje pieców oraz elementy instalacji służące do budowy centralnego ogrzewania oraz systemów dystrybuowania wody.

Budowa kotłowni Białystok

Budowa kotłowni jest najistotniejszym elementem centralnego ogrzewania. W każdym nowo budowanym lub modernizowanym domu prace powinny zacząć się od zawieszenia i ustawienia kotła we właściwym miejscu oraz podłączenie do instalacji gazowej i centralnego ogrzewania. W przypadku innego niż gaz materiału inicjującego, należy tak dopracować szczegóły instalacji, aby układ był bezpieczny i nie zagrażał zdrowiu ludzi. Dla przykładu, kiedy paliwem jest groszek lub węgiel, warto zabezpieczyć ich szybki i komfortowy transfer do głównego kotła. Takie działanie zapewni nieprzerwaną i spokojną pracę przez cały dzień. Dalszy etap budowy kotłowni to montaż zasobnika wody ciepłej i doprowadzenie instalacji rur wody zimnej, ciepłej, ew. układu centralnej wody użytkowej. Kocioł trzeba jeszcze podłączyć do przewodów powietrzno-spalinowych, które umożliwiają transfer materiałów będących wynikiem spalania i podgrzewania wody.

Piec na pellet z montażem Białystok

Pellet to obecnie bardzo popularne paliwo stałe, które ma formę granulatu uzyskiwanego z biodegradowalnej frakcji produktów rolnych. Montaż kotła / pieca na pellet to dzisiaj bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie, które jest bardzo ekonomiczne i przyjazne dla środowiska naturalnego. Każdy montaż ekologicznego urządzenia grzewczego powinien odbywać się pod nadzorem doświadczonej kadry fachowców. Firma SanSerwis posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie wyposażania budynków w kotłownie małej oraz średniej mocy do 1,5 MW. Montaż pieca na pellet powinien być koniecznie zlokalizowany w wydzielonej przestrzeni, najlepiej w centralnym układzie, z dala od ogrzewanych pomieszczeń. Ma to na celu zapewnienie prawidłowej cyrkulacji wody.

Montaż kotła / pieca na ekogroszek Białystok

Montaż kotła / pieca na ekogroszek to również popularne i chętnie nabywany przez użytkowników system ogrzewania domu. Do spalania paliwa stałego należy używać odpowiednio wyselekcjonowanych gatunków węgla brunatnego, kamiennego lub ich mieszanki. Eko-groszek to nazwa handlowa będąca produktem wysokokalorycznych mieszanek węgla o niskiej zawartości szkodliwej siarki. Takie stałe biopaliwo ma małą zawartość wody oraz substancji niepalnych. Piece do spalania eko-groszku powinny cechować się zaawansowaną konstrukcją, która zapewni nieprzerwane działanie w długim okresie czasu.

Montaż kotła / pieca na biomasę Białystok

Montaż kotła / pieca na biomasę należy do prac zaawansowanych, gdzie nie można pozwolić sobie na jakiekolwiek zaniedbania. Firma SanSerwis oraz zespół specjalistów dokłada starań, aby spalanie biodegradowalnych frakcji produktów w postaci stałej odbywało się bez narażenia zdrowia człowieka oraz środowiska naturalnego. Nie bez znaczenia ma fakt rodzaj spalanego torfu roślinno-zwierzęcego. Zarówno fitomasa, jak też zoomasa, mogą być naturalnie spopielane z zastosowaniem najnowszych technologii dystrybucji podgrzewanej wody.

Montaż kotła / pieca na olej Białystok

Montaż kotła / pieca na olej polega na ocieplaniu domów i mieszkań z wykorzystaniem zużytego oleju. Firma SanSerwis posiada w swojej ofercie zaawansowane modele kotłów służące do wytwarzania gorącej wody. Warto jednak wspomnieć fakt, że budowa takiego pieca dotyczy tylko niektórych gospodarstw domowych. Skład chemiczny przepalonego oleju nie jest korzystny dla środowiska. Ma to związek z przemianą dodatków uszlachetniających, pirolizą węglowodorów oraz przenikaniem związków metali do oleju. Tylko zaawansowany zakres prac firmy SanSerwis pozwoli cieszyć się użytkowaniem ciepłej wody, która jest produkowana z przepracowanego oleju w sposób ekologiczny.

Montaż kotła / pieca na węgiel Białystok

Montaż kotła / pieca na węgiel to ostatnimi czasy dość popularny sposób na podgrzewanie wody z wykorzystaniem paliwa stałego. Nowoczesny kotły węglowe mają najczęściej fabrycznie zamontowany sterownik, wentylator i układ obiegowy pompy. Z uwagi na zaawansowaną budowę takich pieców warto zwrócić uwagę na odpowiedni i profesjonalny montaż. Takie fachowe doradztwo zapewnia firma SanSerwis.

Montaż kotłowni cennik Białystok

Fachowe doradztwo ze strony SanSerwis zapewni najbardziej ekonomiczny oraz ekologiczny montaż kotłowni. Cennik firmy jest bardzo korzystny dla Klienta i zawiera dokładne wyszczególnienie realizowanych prac oraz elementów będących na wyposażeniu instalacji centralnego ogrzewania. Koszt wykonywanych prac to cena materiałów użytych do budowy kotłowni oraz innego rodzaju niezbędnych elementów, do których kocioł jest podłączony. Czas pracy pracownika jest bardzo korzystny dla Klienta, gdyż usługa dotyczy konkretnie i sprawnie wykonanej czynności zamiast roboczogodziny.

Podłączenie kotła na pellet Białystok

Warto zwrócić uwagę na fakt, że pomimo wielu popularnych rozwiązań dotyczących zasilania kotłów celem podgrzewania wody, podłączenie kotła na pellet jest dzisiaj tanie i ekologiczne rozwiązanie. Doskonale sprawdzi się w każdym budynku, który jest centralnie ogrzewany. Firma SanSerwis zapewnia doradztwo i usługi w zakresie montażu najwyższej klasy bezobsługowych pieców grzewczych na pellet a innowacyjne sterowniki mikroprocesorowe czynią eksploatację pieca całkowicie bezobsługową. W razie wystąpienia jakichkolwiek problemów firma posiada zespół doświadczonych serwisantów, którzy służą Klientom całą dobę.

  • San-Serwis Dariusz Sitko.
  • ul. Akacjowa 10
  • 16-020 Czarna Białostocka

GALERIA REALIZACJI

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 1

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 2

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 3

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 4

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 5

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 6

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 7

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 8

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 9

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 10

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 11

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 12

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 13

 

 

instalacje grzewcze, ciepłownicze wod-kan, gazowe 14