Projektowanie instalacji grzewczych Podlasie

Może się wydawać, że od rur i grzejników niewiele zależy, bo grunt to mieć dobry opał i kocioł. Natomiast nie ma tu miejsca na przypadkowe decyzje. Paliwo, kocioł, instalacja grzewcza i mieszkanie stanowią całość, która musi być idealnie dobrana. Zmiana jednego elementu bez poznania zasad potrafi zepsuć całość. Dobrze działająca instalacja grzewcza jest podstawą każdego domu mieszkalnego.

 

Zasada działania instalacji grzewczych

Zadanie instalacji grzewczych jest zwyczajnie proste - ma odbierać ciepło produkowane przez kocioł i rozprowadzić je do wszystkich pomieszczeń, gdzie została poprowadzona instalacja. Oprócz ogrzewania konkretnych pomieszczeń może nam posłużyć do podgrzania wody czy gotowania.

 

Metoda ogrzewania

Najpopularniejszym sposobem na uzyskanie ciepła jest ogrzewanie poprzez tradycyjne grzejniki. Wodny system pozwala na efektywne dogrzanie każdego pomieszczenia w budynku mieszkalnym. Większość społeczności wybiera instalacje gazowe mazowieckie, czyli grzanie za pomocą gazu. W tym przypadku budynek mieszkalny musi być podłączony do sieci miejskiej gazowej bądź instalacji zbiornika na własnej działce. Instalacje gazowe należą do najbardziej komfortowych i łatwych w użytku, są praktycznie całkowicie bezobsługowe. W zależności od potrzeby mamy możliwość regulowania temperatury.

Projekt instalacji jest bardzo ważny, ponieważ to dzięki niemu będziemy mieli pewność, że montaż instalacji przebiegnie sprawnie i szybko. Pierwszym etapem projektowania instalacji centralnego ogrzewania jest dokładne określenie położenia grzejników. W tym samym czasie wyznaczenie punktów podłączenia rur grzewczych. Fachowiec wyznacza linie przebiegu owych rur. Ma to na celu dokładne wymierzenie długości rur, które będzie trzeba zakupić. Powinien zawierać również rozwinięcie instalacji z oznaczoną mocą cieplną, wielością grzejników, średnicami przewodów itp.

 

Montaż instalacji

Montaż instalacji centralnego ogrzewania najkorzystniej wykonywać, gdy dom jest w stanie surowym - w jego wnętrzu nie ma jeszcze tynków ani posadzek. Wtedy unikniemy niezbędnego kucia. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie zamaskować rury oraz poprowadzić ewentualnie ogrzewanie podłogowe.

Przed kupnem konkretnego pieca do instalacji centralnego ogrzewania powinno się określić jego moc. Kotły mogą być jednofunkcyjne i dwufunkcyjne. Jednofunkcyjne służą wyłącznie do ogrzewania pomieszczeń. Natomiast kotły dwufunkcyjne są wyposażone w przepływowy wymiennik podgrzewający wodę.

 

Przy wycenie całego projektu instalacji grzewczej wielkość budynku ma kluczowe znaczenie. To od niej i od konkretnej metody ogrzewania zależy całościowy koszt. Do każdej wykonanej przez nas usługi udzielamy gwarancji. Nasze kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe pozwala nam na podejście do każdego klienta indywidualnie. Projektujemy instalacje nie tylko dla domów mieszkalnych, ale także dla większych budynków usługowo-handlowych czy obiektów przemysłowych takich jak szkoły, szpitale, hale przemysłowe i również obiekty zabytkowe.