Instalacje grzewcze

Instalacje grzewcze

Firma San-Serwis Dariusz Sitko zajmuje się budową instalacji wewnętrznych wodno kanalizacyjnych i grzewczych oraz sieciami ciepłowniczymi, wodociągowymi, kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Budujemy kotłownie oraz węzły cieplne. Współpracujemy z wszystkimi zainteresowanymi - od osób prywatnych po firmy. Zapewniamy obsługę na najwyższym poziomie. Swoje usługi świadczymy już od 2007 roku!

Do budowy instalacji wykorzystujemy wysokiej jakości materiały od sprawdzonych producentów takich jak: Purmo, Kermi, Volcano, Tecnoclima itp.

 

Instalacje grzewcze

Wybór instalacji grzewczej przy budowie nowego domu, bądź generalnym remoncie starego jest bardzo ważny. W końcu będzie nam to miało służyć na lata i zapewniać ciepło i komfort.

Projektowanie instalacji grzewczych Podlasie centralnego ogrzewania zaczyna się od wyboru paliwa oraz rodzaju kotła i jego mocy. Po dokonaniu tego wyboru możemy zdecydować na jakich parametrach ma pracować nasza instalacja. Parametry rozumie się jako temperaturę wody zasilającej oraz temperaturę wody powracającej. Mając wybrane parametry do każdego pomieszczenia należy kupić grzejniki.

 

Ogrzewanie domu i mieszkania

Najpopularniejszym sposobem na ciepło w domu jest ogrzewanie gazowe, a dzieje się tak głównie ze względu na wygodę użytkowania, ponieważ działa bez naszej ingerencji. Warto przemyśleć sobie wszystkie wady i zalety niektórych instalacji.

 

Ogrzewanie centralne a gazowe

Instalacja centralnego ogrzewania Podlasie jest drugim najczęściej stosowanym sposobem na ogrzewanie domów. Jest to wygodna forma ogrzewania, gdyż dostarcza ciepło do każdego miejsca w domu gdzie poprowadzona jest instalacja. Ogrzewanie centralne wymaga instalacji odpowiednich elementów grzejnych takich jak: kotła centralnego ogrzewania, czyli pieca i grzejników. Ciepło tworzy się za pomocą gorącej wody, która krąży w rurach. Warto wspomnieć, że piec centralnego ogrzewania powinien być wybudowany w osobnym, specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu, zazwyczaj jest to piwnica.

Instalacje gazowe mazowieckie również wymagają zastosowania właściwej instalacji. Ogrzewanie gazowe pochodzi z sieci miejskiej, bądź ze zbiornika na własnej działce. Ciepło uzyskuje się poprzez spalanie gazu. Dom musi być podłączony do sieci gazowej, by móc korzystać z gazu. Ten sposób ogrzewania może nam służyć nie tylko do ogrzewania mieszkania, ale także do podgrzania wody i gotowania. Jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie aniżeli palenie węglem czy drewnem.

Poza ogrzewaniem gazowym i centralnym wykonujemy też instalacje grzewcze grzejnikowe, ogrzewanie podłogowe, jak również instalacje oparte o inne metody ogrzewania, np. ścienne, promiennikowe czy też inne sposoby ogrzewania w ramach ciepła technologicznego, które są rozprowadzane za pomocą agregatów grzewczo-wentylacyjnych. Oprócz budynków mieszkalnych ogrzewamy większe obiekty takie jak szpitale, szkoły, obiekty zabytkowe czy hale przemysłowe. Posiadamy wysoko wyszkoloną kadrę, dobre osprzętowanie, a także znamy najnowsze technologie w zakresie ciepłownictwa i instalacji wodociągowych.